Oplatí sa zvoliť hliníkový plot?

Oplotenie zastavaného pozemku je technické zariadenie, ktoré chráni areál nehnuteľnosti pred neoprávneným prístupom. Úžitková funkcia však nie je jediná, ktorú plot plní. Rovnako dôležité sú aj jeho vizuálne kvality, ktoré priamo ovplyvňujú dekoratívnu a reprezentatívnu úlohu. Drevené, betónové a oceľové ploty sú len niektoré z možností. Hliníkové ploty sú medzi investormi veľmi populárne. Poďme si skontrolovať, aké sú výhody hliníkových plotov a či sa do nich oplatí investovať.

Trvalé riešenie na roky

Hliník je ľahký a plastový kov, ale zároveň mimoriadne odolný. Hliníkové konštrukcie sú takmer trikrát ľahšie ako oceľové konštrukcie. To však neznamená, že sú náchylnejšie na mechanické poškodenie – naopak, nepodľahnú ľahko prevádzkovým škodám. Hliníkové oplotenie je odolné a pevné riešenie po dlhé roky. Veľmi dôležitou výhodou hliníka je odolnosť proti korózii. Hliníkové ploty nebudú hrdzavieť a ich konštrukcia nebude ohrozená biologickým útokom. Investor sa nebude musieť starať o časovo náročné údržbárske činnosti, ktoré ušetria nielen čas, ale aj finančné zdroje. Hliníkový plot je odolný voči nepriaznivým poveternostným podmienkam a UV lúčom. Nevyžaduje zložité ošetrenia, postačuje štandardné umývanie produktmi s neutrálnym pH. Hliník je tiež stopercentne ekologický a recyklovateľný materiál, takže plot z neho vyrobený bude dobrou voľbou pre ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí.

Štylistická univerzálnosť

Argumentom v prospech výberu hliníkového plotu je jeho štylistická neutralita a rôzne možnosti vizuálneho tvarovania. Hliníkový plot bude dokonale ladiť s takmer akýmkoľvek typom fasády a charakterom domu. Hliníkové oplotenie vyzerá mimoriadne dobre v spoločnosti moderných zariadení a energeticky efektívnych budov. Hliník je materiál, ktorý sa hodí k minimalistickému štýlu. Hliníkové konštrukcie sú tiež ideálne na montáž LED osvetlenia. Typ povrchovej úpravy materiálu oplotenia sa dá dokonale prispôsobiť očakávaniam klienta. Hliníkové konštrukcie je možné pokryť ľubovoľnou farbou z palety RAL práškovým nástrekom. Ale to nie je všetko. Veľmi populárne sú aj povrchové úpravy podobné drevu, ktoré dodajú štruktúre retro ráz. Týmto spôsobom môžete skombinovať funkčnosť hliníka s ušľachtilým vzhľadom dreva, ktorý je ideálny pre vlastnosti klasického alebo provensálskeho štýlu.

Široká variabilita nami ponúkaných hliníkových výrobkov umožňuje výber z rozsiahlej ponuky tvarov ,dizajnu a kombináciu plotových polí, zábradlí, prístreškov a plotových doplnkov ako sú napríklad kryty na elektrické skrine a boxy na odpadové nádoby.